GÜMÜŞHANE KÜRTÜN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN

           Büyük mücadelelerle yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan ve  iradesini temsil eden,milletimiz kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şekli benimsemiştir. Geçen 93 yılda cumhuriyetimizin değerleri, geri dönülmez bir şekilde milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir.

           Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyada Türkiye´nin önemi her geçen gün artmakta, ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir. Bununla birlikte milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak ülkemizi daha güçlü daha müreffeh hale getirme çabaları sonucunda ülkemizin her alanda ki başarısı dün olduğu gibi bugün de birilerini rahatsız etmektedir. Bu rahatsızlık 15 Temmuz günü, ülkemizi vatanımızı, irademizi görünür yüzüyle darbe, işgal etme, büyük bir terör saldırısı ile  karşı karşıya bırakmıştır. Aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de  ülkesini, vatanını ve iradesini canı pahasına  korumasını bilmiştir.

           Bu anlamlı günde, kardeş kavgası çıkarmak bizi kendi içimizden düşmanlar çıkararak zayıflatmak ve bölmek için beyhude bir çaba içinde olanlara karşı kardeşlik, vicdani  ve vatani duygularımızla özümsediğimiz beraberliğimizi insani değerlerimizle güçlendirip milletçe tek yürek olarak, her zaman güçlü ve kararlı duracağımızı ifade etmek istiyorum.

       Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa KEMAL olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılmak için mücadele eden gazilerimizi minnetle anıyor; bu emel uğrunda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.  Hüseyin AK

      Milli Eğitim Müdürü


Kürtün Hükümet Konağı Kat5 - 0 456 711 64 94

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.